Pondělní zamyšlení
První desítce firem s největší tržní hodnotou vládnou petrolejáři a počítačové firmy. Aktuálně se mezi ně vklínila jedna banka, jeden mobilní operátor a jeden koncern s neurčitým zaměřením. O jaké firmy jde?
- Apple 546 mld. Dolarů
- Exxon Mobil 407,4 mld. Dolarů
- PetroChina 294,7 mld. Dolarů
- Microsoft 273,5 mld. Dolarů
- IBM 238,7 mld. Dolarů
- ICBC 237,4 mld. Dolarů
- Royal Dutch Shell 227,6 mld. Dolarů
- Chevron 218 mld. Dolarů
- China Mobile 216,5 mld. Dolarů
- General Electric 213,7 mld. Dolarů
Pokud se zaměříme na nejziskovější firmy světa, žebříček deseti nejlepších se v podstatě příliš nezmění. Stále v něm dominují zpracovatelé ropy, ale objevují se v něm i dva strojírenské podniky.
- Exxon Mobil 41,1 mld. Dolarů
- Apple 33 mld. Dolarů
- Gazprom 31,7 mld. Dolarů
- Royal Dutch Shell 30,9 mld. Dolarů
- Chevron 26,9 mld. Dolarů
- BP 25,7 mld. Dolarů
- ICBC 25,1 mld. Dolarů
- BHP Billiton 23,6 mld. Dolarů
- Microsoft 23,5 mld. Dolarů
- Volkswagen Group 21,5 mld. Dolarů
Velmi podobný obraz dostaneme i v případě firem s největším obratem. Opět první desítce dominují petrolejáři. Výrazná změna nastává, pokud se zaměříme na nejmajetnější firmy světa. Tomuto přehledu v první desítce dominují bankovní domy. Asi nemusíme mít velkou pochybnost o perspektivním oboru blízké budoucnosti. Písmenka IT jsou až ve druhém sledu.
Další komentáře
Jak motivovat zaměstnance k návratu do kanceláře
Způsoby, jak mohou organizace úspěšně motivovat zaměstnance k návratu do kanceláře, jsou už druhým rokem častým tématem diskusí a přednášek. Snaha o zavedení povinnosti docházet na pracoviště nemusí vždy vést k žádoucím výsledkům – může negativně ovlivnit nejen produktivitu ale také ochotu setrvat u zaměstnavatele, zejména pokud nejsou pravidla pro návrat sestavena strategicky a transparentně, zdůrazňují analytici Gartneru. Namísto zavádění povinnosti by firmy měly rozvíjet strategie jimiž zvýší zájem zaměstnanců o docházení na...
Šest klíčových trendů pro oblast vývoje softwaru
Zdroj Šest klíčových trendů pro oblast vývoje softwaru bylo představeno minulý týden na konferenci Gartner Application Innovation & Business Solutions Summit v Londýně: „Lídři odpovědní za vývoj softwaru jsou pod neustálým tlakem ohledně zavádění moderních architektur a technologií. Aby se jim dařilo, potřebují vědět, které trendy mají největší potenciální dopad na jejich digitální úsilí v kontextu reálného časového horizontu,“ zdůrazňuje viceprezident a analytik Gartneru Joachim Herschmann....