Předpovědi Gartner 2019-2022: budoucnost kultury IT i byznysu

10.9.2019
Veronika Vápenková

Více než 50 předpovědí publikovali analytici Gartneru v sérii studií Predicts na přelomu roku 2018 a 2019. Vybrali jsme některé, jež bychom vám rádi představili podrobněji.

V roce 2021 ponesou CIO stejnou míru odpovědnosti za změny podnikové kultury jako šéfové HR.

Z hlediska náhledu na podnikovou kulturu lze CIO rozdělit na dvě skupiny: první vnímá kulturu (tradičně) jako překážku digitálních iniciativ, druhá (rostoucí) skupina vnímá kulturu jako potenciální akcelerátor digitálních změn. Tato skupina zároveň vybírá a nasazuje technologie, které posilují žádoucí kulturu a styl práce – často ve spolupráci s vedením HR, z průzkumů vyplývá, že tomuto partnerství je nakloněno 76 % respondentů z HR oddělení (což je celkem pochopitelné, neboť v praxi se s HR nechce v podniku kamarádit téměř nikdo – pozn. red.).

Z průzkumů Gartneru vyplývá, že necelá pětina (19 %) organizací v současné době aktivně pracuje s kulturou coby „operátorem“ digitálních změn, přičemž mezi pozitivními dopady dominuje s 22 % produktivita zaměstnanců. Kromě změn souvisejících s digitalizací procesů jsou neméně důležité změny myšlení a zavedené praxe v „nedokumentovaných“ oblastech, ty lze podle analytiků velmi efektivně usměrnit pomocí ztv. kulturního hackování (psali jsme o něm v předchozím reportu, je mu věnována samostatná studie „The Art of Culture Hacking“).

 

Další předpovědi pro oblast podnikové kultury

  • Do roku 2021 změní s cílem urychlit digitální transformaci svou podnikovou kulturu 80 % středních a velkých organizací.
  • V roce 2022 budou tři čtvrtiny organizací s terénními týmy vybavenými rozhodovací pravomocí, jež zavedou pravidla rozmanitosti a inkluzivity překonávat své finanční cíle.

Podrobnosti a analýzu těchto předpovědí naleznou klienti ve studii Predicts 2019: A Dynamic Culture Will Accelerate Digital Transformation, G00374797