Nad Bratislavským hradem duněla Tublatanka

12.6.2018
Klára Zavadilová

Jubilejní desátá TOP ICT Garden Party přilákala ve čtvrtek 7. června večer do bratislavské restaurace Hrad na dvě stovky osobností slovenského i českého ICT. Všichni si společně se svým doprovodem mohli užít okouzlující panorama Bratislavy z hradeb Bratislavského hradu, setkat se s přáteli a známými z oboru, vychutnat skvělou kuchyni, drinky a moravská vína a v neposlední řadě i celovečerní šňůru koncertů, jež vyvrcholila vystoupením slovenské rockové legendy Tublatanka.

Letošní ročník TOP ICT Garden Party proběhl pod záštitou pana rektora Roberta Redhammera a Juraje Girmana, předsedy správní rady Košice IT Valley. Hlavní díky pak patří platinovým partnerům DXC Technology a ICZ a zlatým partnerům Dell EMC, EMM a Lynx.

Hudební program večera, kterým provázel moderátor Ján Mečiar, už tradičně otevřela charizmatická zpěvačka Andrea Zimanyiová, moderní verze největších hitů Karla Duchoně poté zahrála kapela Duchoňovci a o desáté večer nastoupila na „hradní“ pódium Tublatanka se svými největšími hity.

Hloučky diskutujících se zvětšovaly ve shluky či malé davy podle toho, kde zrovna hosty bavil, udivoval a, řekněme to na rovinu, svými kousky občas i pořádně provokoval iluzionista Robert Fox. Ten vedle spousty karetních i jiných triků také předvedl, že má-li kouzelník při odchodu rozvázanou tkaničku, stačí mu, když si prostě trhne nohou.

Hlavním koncertem ani odchodem kouzelníka ale TOP ICT Garden Party pochopitelně nekončí – po 23. hodině hrála slovenské, české i světové hity skvělá Starmania Original, která spolehlivě roztančila prakticky všechny v koncertním sále. Stylovým závěrem letošní akce byla letní bouřka, která se přehnala nad Hradem a byla výtečnou záminkou k zahradní afterparty, během níž se skupina nejnezdolnějších účastníků sesedla do kruhu v hlavním party stanu a za doprovodu akustické kytary Lukáše N. přišla na řadu unplugged verze Starmanie. Poslední z účastníků nakonec opouštěli potemnělý Bratislavský hrad takřka nad ránem, kdy déšť konečně ustal.