Kdy:
24. dubna 2018
Kde:
Hotel VIENNA HOUSE ANDEL'S PRAGUE, Stroupežnického 21, Praha 5
Kdo:
CIO, ředitelé IT a další členové podnikové exekutivy s digitální/IT odpovědností
Jazyk:
Akce proběhne v angličtině.

Program

08:30 - 9:00
Registrace a káva
09:00 - 10:00
Scaling Bimodal — The Key Principles and Practices for Digital Success

Přednáška viceprezidenta výzkumu Gartner Simona Mingaye

Přednáška pokrývá principy a praktické zkušenosti z pohledu byznysu i IT se škálováním bimodálního přístupu na celý podnik tak, aby bylo dosaženo vysoké agility a soustavné inovace. Praktické zkušenosti s bimodálním přístupem ukazují, že při jeho škálování se mění celý provozní model IT – včetně zploštělých organizačních struktur, řízení produktů namísto projektů a změny governance i modelů financování na takové, jež jsou pružnější z hlediska měnící se strategie a vnějších trendů.

10:00 – 10:30
Přestávka, káva
10:30 – 16:00
Individuální diskuse s analytiky

Na osobní půlhodinovou schůzku s analytikem je třeba se registrovat. Volné sloty jsou obsazovány podle pořadí přijatých žádostí, podrobnosti najdete v sekci Registrace níže.

Přednášející

Simon Mingay
 • 35 let u společnosti Gartner
 • 35 let v IT
 • 5 let v oboru vzdělávání
 • 5 let v oboru služeb

Role a specializace

Simon Mingay je viceprezdentem výzkumu Gartner. V současné době se věnuje výzkumu v oblastech bimodálního IT (bimodal IT) a stínového IT (shadow IT). V minulosti se věnoval také problematice portfolií IT služeb, řízení IT služeb a sdíleným IT službám včetně souvisejících témat zlepšování IT procesů, ITIL, IT governance, struktury IT organizace, provozních modelů IT (decentralizované vs. centralizované) a hodnotě IT z pohledu byznysu.

Před příchodem do Gartner Simon Mingay působil v odvětví polovodičů na rozličných pozicích v rámci IT organizace počínaje správou IT služeb po strategické plánování IT.

Témata, s nimiž analytik pomáhá zákazníkům:

 • Bimodální IT
 • Stínové IT
 • Řízení a správa IT služeb, portfolia a katalogy IT služeb, zlepšování IT procesů, ITIL, COBIT, IT-CMF
 • Programy podnikové udržitelnosti, efektivní využívání energie včetně datových center a zeleného IT
 • IT governance, IT organizace, sdílené IT služby

Témata, jimž se analytik nevěnuje:

 • Sdílené služby v oblasti podnikových procesů (business process) – finanční, HR, právní apod.
 • Nástroje pro ITSM (IT service management)
 • Metody vývoje aplikací (např. agilní)
 • Outsourcing a sourcingové strategie (provozní modely IT)

Registrace

Tato akce je určena pouze zvaným účastníkům. Máte-li zájem o registraci, napište prosím na hkabilova@gartner.cz. Potvrzení registrace vám pošleme ihned po jejím zpracování.

V rámci akce můžete využít jedinečnou příležitost hovořit s analytikem přímo v rámci 30ti minutové privátní konzultace, během níž můžete prodiskutovat konkrétní řešení vašich potřeb i výzev v příslušné oblasti. Obraťte se prosím na nás pro další informace.

Místo konání akce

Hotel VIENNA HOUSE ANDEL'S PRAGUE, Stroupežnického 21, Praha 5

Místo konání brífinku je snadno dostupné veřejnou dopravou (metro “B” Anděl, případně tramvaj, bus). Veřejné kryté parkoviště je k dispozici v nákupní galerii (Obchodní Centrum Nový Smíchov) – až tři hodiny parkování jsou zdarma.

Upozorňujeme, že výstup ze stanice metra Anděl směr Anděl/OC Nový Smíchov je dočasně uzavřen. Použijte prosím druhý výstup (směr Ženské domovy) nebo výtah.