Ve čtvrtek 21. května zveme členy exekutivního programu Gartner na další setkání jejich VIP klubu,  tentokrát s evolučním biologem a parazitologem Prof. RNDr. Jaroslavem Flegrem, CSc.

 

Kdy:
čtvrtek 21.5.2020
Kde:
Hotel Savoy Prague, Keplerova 218/6, Praha 1
Kdo:
pro členy exekutivního programu Gartner
Jazyk:
český

Program

18:00 - 18:30
Welcome drink
18:30 - 19:30
Přednáška

Darwinova evoluční teorie byla publikována před zhruba 150 lety. Jejím ústředním bodem je teorie přirozeného výběru. Ta vysvětluje, jak mohou bez zásahu rozumné bytosti vznikat účelné vlastnosti živočichů a rostlin. K zásadním změnám evoluční teorie došlo až v samém konci 20. století. Tehdy se ukázalo, že pro pochopení mnohých biologických jevů potřebujeme zahrnout ještě další mechanismus – třídění na základě stability. Rozšířená evoluční teorie vysvětlila celou řadu doposud záhadných fenoménů. Vlastní proces třídění na základě stability nachází postupně uplatnění i v dalších oborech, včetně oborů ekonomických a společenských věd.

19:30 -
Večeře

Přednášející

Jaroslav Flegr

Jaroslav Flegr je uznávaný český biolog, pedagog a spisovatel. Věnuje se evoluční biologii, psychologii a parazitologii. Dlouhodobě se zabývá výzkumem parazita Toxoplasma gondii a jeho vlivem na lidské chování. Za výzkum toxoplazmózy získal v roce 2014 Ig Nobelovu cenu. Též je autorem teorie zamrzlé evoluce a zamrzlé plasticity.

Registrace

Tato akce je pouze pro zvané hosty, členy exekutivního programu Gartner. Pozvánka platí pro dvě osoby. Máte-li zájem o registraci nebo jakékoli dotazy, obraťte se prosím na Veroniku Vápenkovou (kkubistova@gartner.cz, tel.: +420 257 322 524).

Místo konání akce

Hotel Savoy Prague, Keplerova 218/6, Praha 1