Kdy:
13. května 2019
Kde:
KINGS COURT, U Obecního domu 3, Praha 1
Kdo:
CIO, COO, CTO, CDO, IT ředitelé a manažeři aplikací
Jazyk:
Tato akce proběhne v angličtině.

Program

08:30 – 8:55
Registrace a ranní káva
08:55 - 9:00
Přivítání vedením KPC-Group
09:00 - 10:00
Applications 2023 — Driving Change in a Digital World

Matthew Hotle, Gartner Distinguished VP Analyst

The effects of digital transformation have huge ramifications on the future of the application organization. New models of business engagement, different skills, advanced technology and a new approach to software delivery require a different kind of strategy and execution in order to deliver applications that are intelligent, adaptive and embedded.

10:00 - 10:20
Přestávka - káva
10:20 – 11:20
Leading CIO Visions for Transforming Into a Product-Centric Organization

Matthew Hotle, Gartner Distinguished VP Analyst

What does product-centricity mean? There are early successes in using a product-centric approach to meet the demands of digital business. This session will show how leading CIOs are using product-centric approaches to create adaptive, high-performing delivery teams. Examples from leading companies will help CIOs understand the benefits of product-centric approaches to governance, funding, leadership style, culture and organizational models, namely:

 • Responsive IT operating model
 • Increase in business domain expertise
 • Outcome-based mindset and better scaling
11:20 – 11:40
Přestávka - káva
11:40 – 12:55
Lokální zkušenosti a panel

Vladimír Klein, CIO, Moneta Money Bank

Product oriented IT in MONETA Money Bank

Overview of the IT organizational changes at MONETA to change process and waterfall based organization to agile product oriented IT organization. Lessons learned with culture, processes, architecture and related competences.

 

Martin Kobza, Head of Digital, Erste Group

(Omlouváme se účastníkům za změnu řečníka za Českou Spořitelnu / Erste Group, pan Filip Zeman musel své vystoupení ze zdravotních důvodů zrušit)

George – Product @ Scale

George will unite all of Erste’s 16 million customers from 7 countries into a central digital ecosystem. George aims not just to deliver leading digital experience for its customers, but as well to digitally unlock the economy of scale of CEE region. Learn how George scaled from pilot to a cross-country platform with agile, product oriented organization.

 

Petr Raška, Head of IT Department, IKEM (Institute for Clinical and Experimental Medicine)

Agile IKEM

Agile development in advanced healthcare institution in Czech Republic – examples of obstacles posed by typical Czech healthcare IT and ways to overcome them while innovating.

 

Panelová diskuse

12:55 – 13:00
Závěr
13:00 – 14:00
Obědový buffet a networking
13:30 – 17:00
Diskuse s analytikem 1:1 (na základě předchozí rezervace, omezená kapacita)

Přednášející

Matthew Hotle

Matthew Hotle je viceprezident a význačný analytik Gartner Research. Je odpovědný za vedení výzkumu v oblasti aplikačních strategií a governance. Jeho osobní zaměření pak pokrývá oblasti aplikační strategie a governance, včetně správy aplikačních portfolií, tvorby s využitím rychlostních vrstev (pace-layered), návrh a změny organizačních struktur, metodologie agilního vývoje, projektové řízení a projektová prioritizace, QA a testování a softwarové metriky.

Matthew Hottle prošel u Gartner řadou vedoucích pozic a rolí, mimo jiné vedl výzkumný tým Year 2000 strategies a působil jako sekční šéf výzkumu skupin infrastruktury, architektury a vývoje. Jeho znalostní základna je tak velmi široká – počínaje procesy vývoje aplikací, přes projektové řízení v oblasti vývoje aplikací až po vlastní vývoj. Má zkušenosti s technickým i obchodním řízením, vedením a řízením projektů, vývojem software, kontrolou kvality, testováním a školením.

Pět hlavních témat, s nimiž klientům pomáhá 

 • Návrh aplikační organizace
 • Organizační změnové řízení
 • Zlepšování metrik a procesů
 • Správa aplikačního portfolia a rychlostní vrstvy (pace layers)
 • Agilní vývoj
Vladimír Klein

Chief Information Officer, Moneta Money Bank

Svou kariéru zahájil jako programátor v akciové společnosti TESLA, od roku 1993 pracoval na různých pozicích v oblasti IT podpory, vývoje a řízení IT služeb. V letech 2008-2016 působil nejprve jako viceprezident pro oblast provozu, poté VP rozvoje sítí a nakonec CTO a CIO v T-Mobile ČR a posleze na pozicich Senior Vice President Senior Delivery ve společnosti Deutsche Telekom Pan-Net Slovakia a Managing Director Deutsche Telekom Pan-Net Czech. Od konce roku 2017 je CIO v Moneta Money Bank, kde vedle IT strategie, architektury, rozvoje a provozu odpovídá také za digitální transformaci, restrukturalizaci a zavádění agilních metod.

Martin Kobza

Head of Digital, Erste Group

Profesionální dráhu zahájil v roce 2003 v AT&T, v letech 2004-2006 působil v Infineon Technologies AG a mezi roky 2004 a 2008 byl manažerem aplikačního vývoje v společnosti Qimonda. V rámci skupiny Erste působí od roku 2008 – řídil několik divizi v s IT Solutions, od roku 2012 byl výkonným ředitelem ERSTE Group IT SK a v roce 2013 se stal i CIO Slovenské sporiteľni. Od roku 2012 se zároveň věnuje digitální transformaci v rámci ERSTE Group a v roce 2015 byl jmenován Head of Digital celé skupiny ERSTE.

Petr Raška

Head of IT Department, IKEM (Institute for Clinical and Experimental Medicine)

V letech 2000 – 2008 působil jako konzultant a posléze Solution Account Manager a Senior Sales Manager ve společnostech Autocont CZ a Ness Logos / Ness Czech. Jeho kariéra pokračovala v akvizičním týmu společnosti GiTy, v letech 2011-2014 byl Head of Project Managment v Advisors.cz. Do Institutu klinické a experimentální medicíny nastoupil v roce 2015 jako projektový manažer a od roku 2016 zde vede IT oddělení.

Registrace

Registrační poplatky:

 • Klienti Gartner a držitelé osobní pozvánky: zdarma
 • Standardní poplatek: 18 000 Kč + DPH
 • Early bird – sleva 10% do 12. dubna 2019
 • Skupinové slevy: 2 + 1 vstup zdarma

Máte-li zájem o účast, napište prosím e-mail na vvapenkova@gartner.cz nebo se zaregistrujte online (tlačítko Registrovat se). Jakmile Vaši registraci zpracujeme, pošleme Vám potvrzení e-mailem.

V rámci akce můžete též využít jedinečnou příležitost hovořit s analytikem přímo v rámci 30ti minutové privátní konzultace, během níž můžete prodiskutovat konkrétní řešení vašich potřeb i výzev v příslušné oblasti. Obraťte se prosím na nás pro další informace.

 

Registrační poplatky

Bezplatná registrace (klienti Gartner, osobní pozvánka)Standardní poplatek 18 000 Kč + DPH (při registraci do 12. dubna 2019 sleva 10%)Skupinové slevy (2 + 1 vstup zdarma)

 

Platba fakturou

 
 
 

Soukromí

Gartner/KPC-Group bez vašeho vědomí nepředá uvedené osobní údaje žádné jiné společnosti, jedině pokud by tak zákon výslovně stanovil. Je-li při poskytování našich služeb nutné sdílet osobní informace se třetími stranami, požadujeme po nich, aby jednaly podle pravidel na ochranu soukromí společnosti Gartner, jejímž výhradním zastoupením pro ČR, SR a Rumunsko je společnost KPC-Group, s.r.o. Tato pravidla jsou k dispozici na www.gartner.com/privacy/.

 

Storno podmínky

Registrace musí být zrušena písemně nejpozději 5 pracovních dní před konáním akce. Při pozdějším oznámení nebo v případě neúčasti vám bude účtován plný účastnický poplatek.

 

Místo konání akce

KINGS COURT, U Obecního domu 3, Praha 1

Parkování: obchodní centrum Palladium, Prague Marriott Hotel.